Robert Urbański - fotografia kolekcjonerska i nie tylko

O mnie

Fotografią zajmuję się od 1994 r. Specjalizuję się w tradycyjnych technikach analogowych. Głównym tematem moich prac jest krajobraz Polski wydawać by się mogło znanej, a jednak nieznanej, bo ujętej w niekonwencjonalny sposób. Poszukuję tego, co tajemnicze, nastrojowe, pełne zadumy przedstawiając obrazy z pogranicza snu i jawy.

Na codzień pracuję w firmie DICAM, gdzie zajmuję się specjalistycznym doradztwem i sprzedażą sprzętu dla profesjonalnych studiów fotografii reklamowej, stacji telewizyjnych i ekip obsługujących plany filmowe. Prowadzę szkolenia z zakresu obsługi profesjonalnego sprzętu fotograficznego i oświetleniowego - aparaty wielkoformatowe i średnioformatowe z przystawkami cyfrowymi, oświetlenie błyskowe i ciągłe, organizacja studia fotograficznego i planu zdjęciowego.

Współpracowałem z redakcjami miesięczników Foto, Digital Vision, Obraz i Dźwięk.

Jestem Członkiem Rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - Stowarzyszenia Twórców.

Zapraszam gorąco do odwiedzenia mojej strony internetowej http:/fotorobert.republika.pl , na której oprócz wybranych zdjęć można znaleźć wiele materiałów poświęconych fotografii wielkoformatowej, ciemni analogowej, fotografii w podczerwieni oraz kilka wywiadów ze znanymi fotografami opublikowanych na łamach FOTO.

robert-urbanski-bagna-fb.jpg

W miarę możliwości staram się podawać pod zdjęciami rodzaj sprzętu i materiałów użytych do ich wykonania. Choć osobiście nie przywiązuję do tego specjalnej wagi, to wiem, że dla niektórych osób odwiedzających mój blog, może mieć to znaczenie i stanowić cenną informację.